Zaplanuj święta w kolorze srebra

Zaplanuj święta w kolorze srebra

Opublikowany

Produkty HEFRY od prawie dwóch stuleci zdobią polskie stoły podczas mniejszych i większych uroczystości. Dlatego tym bardziej trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie i świąteczny stół bez eleganckich sztućców i galanterii. Oto kilka praktycznych wskazówek w wyborze świątecznych dekoracji, dzięki którym stół zachwyci wyjątkowością i elegancją.

hefra_S_0075.jpg

Po pierwsze: umiar

Najlepszą zasadą uroczystego nakrycia stołu jest mimo wszystko umiar. Mniej znaczy więcej. Zbyt duża ilość kwiatów, zdobień, elementów dekoracyjnych może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Jeśli stawiamy na bardzo zdobną zastawę stołową, niech sztuce będą klasyczne, jeśli natomiast porcelana będzie prosta, możemy sobie pozwolić na większą kreatywność w doborze elementów dekoracyjnych. Święta Bożego Narodzenia co do zasady, charakteryzują się wielością kolorów, świateł i ozdób, które wprowadzają świąteczny, ciepły klimat. Dlatego piękna biżuteria stołowa, może stanowić o całościowym efekcie, jaki chcemy osiągnąć w oczach naszych gości.
hefra_S_0198.jpg

Po drugie: elegancja

HEFRA przez lata wypracowała eleganckie kolekcje sztućców i galanterii stołowej, od minimalistycznych po bogato, wręcz królewsko zdobione. Dzięki temu, sprawdzą się na stole jako funkcjonalna ozdoba. Oznacza to, że srebrne sztućce, nawet w tak ozdobnych modelach jak Toskański czy Carmen, ale również bardziej klasycznych, jak Księstwo Warszawskie, zastępują stołowe dekoracje i wprowadzają w zamian elegancki, a zarazem praktyczny wdzięk.
hefra_S_0368.jpg

Po trzecie: tradycja

Kolekcje HEFRY to połączenie historii z nowoczesnością, to powrót do źródeł poprzez odtworzenie najstarszych, jedynych w swoim rodzaju kolekcjonerskich fasonów, przy jednoczesnym ekskluzywnym wydaniu każdego produktu. Stół, na którym znajdzie się wyłącznie serwis codziennego użytku, nie sprawi świątecznego klimatu, dlatego w każdym domu powinno znajdować się coś „na specjalne okazje”. A polskie srebra pozostają ponadczasowe. Kolekcje HEFRY można gromadzić latami, ponieważ duża część wzorów pozostaje nie zmieniona jeszcze od XIX wieku. W wielu domach sztućce i galanteria HEFRY pełnią rolę właśnie „na szczególne okazje”.
hefra_S_0943.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
HEFRA i „Ćmielów” – polskie marki łączą siły

temu

Od lat tworzą wysokiej jakości piękno wkomponowane w sztuką użytkową. Teraz połączyły siły i nawiązały współpracę handlową. Produkty HEFRY, największego i jedynego polskiego producenta srebrnych sztućców i galanterii stołowej będzie można kupić w wybranych Salonach Firmowych Polskiej Fabryki Porcelany „Ćmielów”. Z kolei produkty Ćmielowa będą dostępne w sklepach własnych HEFRY.
Sztućce HEFRA - najlepszy prezent na nową drogę życia

temu

Tradycja głosi, że młoda para do nowego domu powinna wprowadzić się z własną łyżką. To dlatego tak popularnym prezentem ślubnym jest ofiarowanie nowożeńcom zestawu sztućców. Oczywiście w zależności od możliwości finansowych, dzisiaj wybór jest ogromny. Poczynając od sztućców ze stali szlachetnej, aż po takie, jak HEFRA - platerowane, czy w całości ze srebra. Jest to prezent, który nie tylko sprawi prawdziwą radość, ale również będzie elegancką pamiątką, która pozostanie w rodzinie na lata i będzie pięknym wspomnieniem tego wyjątkowego dnia oraz osoby, która je podarowała.
Wielkanocny stół według HEFRY

temu

Czy zastawa stołowa może być zdrowa? Oczywiście. Nie bez powodu od wieków na stołach obecne są sztućce i galanteria wykonane ze srebra. Dzięki swoim właściwościom, srebra nie tylko pięknie wyglądają, ale i hamują rozwój bakterii na swojej powierzchni. Planując wielkanocne spotkania przy stole, warto sięgnąć po elegancką zastawę – a przy tym nie tylko wyróżnić świąteczny dzień, ale i zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.
Podaruj najpiękniejszy prezent na dzień kobiet

temu

Kobiety przez wielu określane są ósmym cudem świata. Być może dlatego Dzień Kobiet przypada właśnie 8 marca. Z tej okazji podaruj ukochanej, mamie lub wyjątkowej w twoim życiu kobiecie coś niezwykłego. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, zainspiruj się naszymi propozycjami! Podaruj odrobinę luksusu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.