Srebrne trendy w dekoracji stołu

Srebrne trendy w dekoracji stołu

Opublikowany

Stół to jeden z najważniejszych mebli w domu. Przy nim gromadzi się i zasiada cała rodzina, celebrując wspólne chwile. Czy to uroczysta kolacja, rodzinny obiad, czy spotkanie z bliskimi, przyjazną atmosferę tworzy nie tylko wnętrze, ale i wyjątkowo udekorowane nakrycie.

hefra_S_0079.jpg
Srebro w pierwszej kolejności kojarzy się z czymś drogocennym i wyjątkowym. To kolor szlachetny i ponadczasowy, który od wielu lat gości w domach jako element dekoracyjny. Srebrne elementy, to ozdoby które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Może to być zastawa stołowa, galanteria, figurki, czy inne drobne dekoracje, takie jak ornament na obrusie. Wprowadzenie srebrnych akcentów to idealny pomysł, który każdemu wnętrzu doda odświętności. 

Sztućce

hefra_S_0673.jpg
Idealnym srebrnym akcentem, a jednocześnie praktycznym i niezbędnym na stole są sztućce. Nadają one niepowtarzalny charakter potrawom, podkreślają ich smak oraz wyjątkowość spotkania. Wyjątkowa zastawa stołowa, najlepiej wykonana ze srebra lub posrebrzana, doceni obecność gości, nada niepowtarzalny charakter daniom, nie tylko poprzez wygląd, ale również i smak. Warto podkreślić, że srebro dzięki swoim właściwościom nie wpływa na zmianę smaku potraw. Dodatkową zaletą takiej zastawy, poza aspektem wizualnym, jest jej trwałość. Doskonałym przedstawicielem są produkty sygnowane marką HEFRA, wykonane ze srebra lub posrebrzane, które tworzą doskonałą oprawę świątecznych dań.

Galanteria

hefra_S_0090.jpg
Nie bez znaczenia jest także galanteria stołowa, stanowiąca uzupełnienie nakrycia. To element będący biżuterią dla stołu, która tworzy wyjątkową atmosferę, pełną dobrego smaku. Przedmioty HEFRY takie jak patery, świeczniki lub cukiernice, wykonane ze szlachetnego kruszcu idealnie sprawdzają się podczas uroczystości rodzinnych, jako element użytkowy. Natomiast na co dzień stanowią piękną ozdobę. Odbijając światło promieni słonecznych, dodają pomieszczeniu blasku, wprowadzając w magiczny klimat.

Mocne akcenty

hefra_S_0242.jpg
Nie tylko zastawa stołowa może stanowić element ozdobny nakrytego stołu. Takim mocnym akcentem mogą być również srebrne obrączki na serwety, posrebrzany suszony bukiet kwiatów, szyszki pofarbowane srebrną farbą, czy świece. Należy jednak pamiętać, że srebro to intensywny akcent kolorystyczny, który warto połączyć z subtelnymi i prostymi elementami o stonowanym kolorze. Wykorzystując srebrne dekoracje warto kierować się minimalizmem. Taka kompozycja doda charakteru i odświętności, ale też nie będzie sprawiała wrażeniu przesytu. Zaletą srebrnych elementów ozdobnych jest na pewno fakt, że sprawdzą się one niemalże w każdym pomieszczeniu. Nie tylko w jadalni bądź kuchni, ale również w salonie, czy w gabinecie.

Udostępnij

Powiązane artykuły